Magyar gógyi: 3,01 literes üdítőt dobott piacra egy cég, hogy ne kelljen vesződnie az 50 forintos betétdíjjal
A kulcs a feltűnő és szokatlan kiszerelésválasztásban rejlik.
A kulcs a feltűnő és szokatlan kiszerelésválasztásban rejlik.
Külön palacktartókkal turbóznák fel a közterületi kukákat. A fővárosi közgyűlés elé pedig egy olyan javaslat került, amiben 24 órás RePontok kialakítását kezdeményezték.
Azokat a guberálókat fogják büntetni, akik megbotránkoztató módon túrják át a kukákat.
Sokan szembesülnek akadályokkal a július 2-vel már a gyártók számára is kötelező palackvisszaváltási rendszer működése során. Állandóan bedöglő és napokig meg nem javított automaták, szanaszét dobált régebbi, nem logós és a gépek által sokadjára is visszadobott újabb, logós palackok borzolják a felhasználók idegeit. A napi 2,5 millió tranzakció jelzi, az új rendszer sokakat megmozgat, ez lehet a nyár egyik nagy közös, bár pozitívnak nem mindig nevezhető élménye.
A háztartások majdnem 80 százaléka nem vesz visszaváltható csomagolású terméket, a felüket nem is érdekli ez az egész, derül ki a KSH friss felméréséből.
Év elejétől működik az 50 forintos palackok – hivatalos néven egyutas italos palackok – kötelező visszaváltási rendszere. Pár hete már meg is vásárolhatjuk az elsőket, amiken ott virít a „Vigyél vissza! 50 Ft” feliratú logó. Ezt a díjat vásárláskor ki kell fizetnünk, de visszakapjuk, ha a kiürült palackot visszavisszük, és bedobjuk az automatákba. Egyszerűnek tűnik, de pár dologra érdemes odafigyelni: videónkban elmagyarázzuk, mire.
Meg tudtuk venni az első 50 forintos betétdíjjal terhelt visszaváltható palackot, amit este vissza is váltottunk. A géppel flottul ment minden, a pénztáros viszont lefagyott.
Egy sajátmárkás szénsavmentes üdítőitalt sikerült vásárolni, amin már ott virít az 50 forintos visszaváltási díj logója. Ez lehet az első ilyen termék, de még nem sokat váltottak vissza: úgy tudjuk, a MoHu automatái egyelőre még csak pár tucat palackot nyeltek el. Eközben bemutatták azt a több mint tízmillió forintba kerülő, palackzabáló, üvegdaráló furgont, amivel a kisebb boltokból gyűjthetik be a visszaváltható palackokat.
Lehet olyan időszak, mikor ugyanazt a terméket kétfajta csomagolásban és kétfajta árcímkével – betétdíjjal és anélkül - is megtalálja majd a vásárló a polcokon.
Nagyon bízik a jövőre élesedő betétdíjas rendszerében a Mol hulladékkezelő leánycége, azt mondják, a borítékolhatóan nyűglődős kezdet után a lakosság hamar rá fog érezni. A csomagolásgyártó cégek egyelőre leginkább a kihívásokat látják a DRS-ben, szakmai szervezetük szerint benne van a pakliban, hogy lesznek italok, amelyeknél automata-kompatibilis palack helyett új csomagolási módokat vezetnek be; akár a kapszulás sűrítmények aránya is megnőhet a boltok kínálatában.
Július 1-től már csak betétdíjas műanyag palackokat és fémdobozokat lehet forgalmazni Szlovákiában.
A budapestiek elsöprő többsége, 75 százaléka támogatná a betétdíjas rendszer bevezetését, és választaná a visszaváltható palackot az egyszer használatos helyett − derül ki a Greenpeace Magyarország 2018 decemberében végzett reprezentatív közvélemény-kutatásából.
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.